Görüntüleme Hizmetleri
05 Aralık 2018

     Radyoloji birimi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Her türlü direkt radyografilere cevap vermekte olup hastanemizin branşı sebebiyle yoğunlukla Akciğer radyografileri, sinüs (waters) grafisi (tek yön), ayakta direkt batın radyografi  çekimleri  yapılmaktadır.

Ayrıca;

Radyoloji hizmetleri, hastanemiz bünyesinde röntgen ve diğer tetkiklerin (MRG, Tomografi, Sintigrafi) dışarıdan hizmet alımı yoluyla verilmektedir. Hastanemiz radyoloji hizmetleri 24 saat kesintisiz sürdürülmektedir. Acil ve poliklinik hizmetleri ayrı röntgen ünitelerinde sürdürülmekte olup servis hastaları içinde röntgen ünitemiz mevcuttur. Ayrıca yataklı servislerimizde portable röntgen hizmeti verilmektedir.

    Radyoloji ünitemizde poliklinik hizmetleri; hastanın birimimize başvurması sonrasında 10dk. ila 40dk. içerisinde tetkikin gerçekleştirilmesi ve normal şartlar altında 15 dk. ila 30 dk. arasında sonucun NETWORK üzerinden doktora iletilmesi ile gerçekleştirilmekte olup, radyografilerini isteyen hastalarımıza filmlerini doktor istemiyle print ederek hizmet vermektedir. Acil röntgen hizmetimiz ise kesintisiz 24 saat ve hastanın tetkik için başvurmasının ardından tetkikin ilk 5 dk. da yapılması ve normal şartlar altında hasta bekletilmeden (arıza durumlarında 5 dk içinde sonucu elden verilir.) sonucunun doktora NETWORK üzerinden dijital olarak iletilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Servis röntgende hastanemiz servislerinde yatan hastalarımıza röntgen hizmeti verilmekte olup; hastaların servis personeli eşliğinde ünitemize başvurması sonrasında 5 dk. içerisinde tetkik gerçekleştirilmektedir. Tetkik sonuçları ise yine servis personeli tarafından servis hemşirelerine teslim edilmektedir.